Kingová / King


Hodnocení: 57%

Epizody: 18 / Série: 2

Hodnocení: 0 / Hlasů: 0Popis seriálu Kingová / King

Kingová / King online seriál ke shlédnutí zdarma - Kanadský seriál Kingová přichází s odlehčeným mixem epizodických detektivních případů a vztahového dramatu. V centru stojí titulní postava seržantky Jessiky Kingové, ztvárněná charismatickou Amy Price-Francisovou. Cílevědomá, neoblomná a paličatá vyšetřovatelka dříve pracovala u oddělení vražd, kde díky své intuici, empatii a pozornosti k detailům, které jiným detektivům unikaly, patřila k nejlepším. Jenže její vlastnosti ji vedly ke konfliktu se zkorumpovaným nadřízeným, a k přeložení do policejního call centra. Nyní, po roce a půl si ji policejní šéf vybral jako novou velitelku jednotky pro vážné zločiny. Toto oddělení přebírá jiným útvarům žhavé a náročné případy nejrůznější povahy, které jsou ve zvýšené pozornosti médií a veřejnosti. S ohledem na to se jednotka pro vážné zločiny netěší mezi jinými složkami policie zrovna velké popularitě, ale jelikož Kingová vlastní oblíbenost u kolegů beztak vždy dávala až na poslední místo, má pro práci ideální předpoklady. Ty přijdou vhod, když na novém postu musí spolupracovat s bývalým vedoucím útvaru Derekem Spearsem i s jemu věrným týmem.

Ačkoli byla práce pro Kingovou vždy na prvním místě, má tato kariérní žena také svůj osobní život. Po několika neúspěšných manželstvích nyní snad již definitivně našla štěstí s Dannym Slessem, o několik let mladším detektivem z oddělení zbraní a gangů. Společně se nyní pokoušejí o dítě, což ale s ohledem na nový pracovní nápor nebude nic jednoduchého, a jejich vztah projde mnoha krkolomnými výkyvy. Jistou vinu na tom ponese také Spearse, kterému jeho nová kolegyně a nadřízená začne imponovat.

Seriál původně vysílaný na kanadské televizní stanici Showcase vnáší do žánru televizních detektivek nejen nový typ ústřední figury, ale s ní také důraz na profesní vztahy a především téma kariéry versus osobního či rodinného života. Hlavní přednost pak představuje ústřední představitelka Amy Price-Francisová, která s velkou mírou charismatu ztvárňuje energickou a svéhlavou ženu, jež se dokáže sebevědomě prosadit v mužském světě, aniž by při tom rezignovala na ženské přednosti. Každý díl staví Kingovou a její tým před nový případ, ale napříč jednotlivými epizodami se rozvíjí profesní i osobní vztahy ústředních postav. Odlišná povaha jednotlivých případů navíc hrdiny přivádí do kontaktu s různými policejními útvary, ať už se jedná o elitní oddělení vražd, organizované zločiny, protidrogové i sexuální zločiny.Zatím nebyly přidané žádné komentáře.