Nešika / Awkward.


Hodnocení: 73%

Epizody: 23 / Série: 2

Hodnocení: 0 / Hlasů: 0Popis seriálu Nešika / Awkward.

Nešika / Awkward. online seriál ke shlédnutí zdarma - Vtipná a chytrá komedie s fenomenálním obsazením nových tváří MTV. Hlavní hrdinkou nového seriálu je patnáctiletá Jenna Hamilton, kterou ztvárňuje známá herečka Ashley Rickards. Pubertální středoškolačka se zrovna nachází v bolavé fázi dospívání a čekají na ni první zákeřné nástrahy lásky. Její život se však zcela zásadně začíná měnit po trapné nehodě. Ženský hlas vypráví v první osobě a humorně zachycuje zážitky spojené s dospíváním.

Druhá řada komediálního seriálu MTV dál sleduje události v životě Jenny Hamilton, pubertální středoškolačky, která se vinou nešťastné nehody potýká se stigmatem dívky, která se pokusila spáchat sebevraždu. Chytře a humorně podané zážitky ze života dospívající dívky, která řeší typické těžkosti teenagera, milostné trable, přehodnocuje vztahy s rodinou a současně prochází úžasnou proměnou, která se samozřejmě neobejde bez úsměvných přešlapů.

MTV uvádí třetí řadu úspěšného komediálního seriálu Nešika. Hlavní hrdinka Jenna Hamilton nastupuje do prvního ročníku na univerzitě Palos Hills High a zatímco společenský život Ming a Tamary jen vzkvétá, Jenna má pocit, že zůstává jaksi pozadu a žije pouze vztahem s Mattym. Začíná se ptát, zda na ni v životě čeká také něco víc. První rok na vysoké přinese navíc Jenně do života vlnu překvapení a změn, které mohou mít nesmazatelný vliv na její budoucnost a nečekaná smrt spolužáka ji přiměje přemýšlet o síle ztráty, o smutku a tajemství, které skrývá před Mattym...(oficiální text distributora)

komentáře

zajímavosti

ext. recenze

galerie

videa

v bazaru

ve filmotéce

diskuze

Komentáře uživatelů k filmu (45)

DaviD3141 všechny komentáře uživatele

▐ {1. séria} » (po 4. časti - 55%)▐ Priemer 55% = 2,75*▐(15.3.2012)

JFL **** všechny komentáře uživatele

Přiznejme si, že náctiletí outsideři byli doopravdy nepopulární a nevzhlední naposledy v 80. letech. V novém miléniu prostě každý ví, že středoškolačky na okraji budou hrát pohledné holky s "přirozeným" makeupem, potažmo po vzoru Supermana vybavené brýlemi, které spolehlivě skryjí jejich krásu do doby, než se vyjeví chlapci jejich srdce. Po úspěchu filmů "Juno" a "Vyfič!" se navíc zbraní outsiderek stává ostrovtip a nadhled, kterým glosují svou situaci, ale také se mění jejich postavení. Stejně jako zmíněné snímky s Ellen Page i "Awkward." ukazuje svou hrdinku jako v zásadě normální a o to více polarizují její protivníce jako ubožácké kreatury, ba dokonce až outsidery, se kterými se ostatní baví pouze ze zvyku tradičního kastovního uspořádání školy. Je ale každopádně sypatické, že současné dospívající dívky mají v popkultuře vzory, které je necpou do tradičních genderových rolí objektivizovaných krasotinek bez osobnosti, potažmo postupně se začleňujících tomboyů (např. vývoj Alyssy Milano v "Who's the Boss?"). Obzvláště v době masivní popularity obludně konzervativního "Stmívání" jsou potřeba postavy, které dívkám ukáží liberálnější postoje vůči sexu, sociálním rolím a vztahům s vrstevníky i mezi generacemi. Seriál sice nejen z radikálně feministického hlediska je v principu zpátečnický, neboť stále dívkám jako priority stanovuje pozici v kolektivu a vztahy s chlapci (hrdinka nemá vůbec žádné zájmy mimo tyto oblasti), ale na druhpu stranu si přiznejme, že od produktu komerční stanice adorující pozérství, módu a vzhled lze těžko očekávat tvrdě emancipační dílo. Záslužnost "Awkward." tak spočívá nikoli v proměně povahy konfliktů v rámci svého žánru, ale právě v detailech, které profilují hrdinku a vyčleňují ji vůči zástupům figur z podobných seriálů; třebas už jen tím že sice řeší svůj vzhled, ale radikálně odmítá fiflenění či skalpel. Nelze tedy mluvit o revoluci jako v případě "Můj malý Pony: Přátelství je magické", který záslužně ignoruje stojaté genderové vody televizního mainstreamu, a to navíc pro mládež ve formativním věku, ale podobně jako "Misfits" je "Awkward." seriál pro svou věkovou kategorii, který divačkám nepředkládá falešné hodnoty a naopak k nim otevřeně promlouvá o tématech, která je nejvíc zajímají.(10.3.2012)

hellstruck *** všechny komentáře uživatele

Náběh na sarkastické a téměř až parodické ztvárnění středoškolských tupoučkých seriálů, ale potenciál bohužel zůstává nevyužit. V jednom momentu je to docela sranda, ocenuji originální ladění seriálu, ale někdy mám prostě pocit, že si to nedělá srandu z hloupých high school teenovek, ale že jím je. Především, když je na scéně nejlepší kamarádka hlavní hrdinky, nebo její úhlavní nepřítelkyně. Mimochodem, odkdy jsou středoškolské "mean girls" tlusté a ošklivé a outsideři pohlední? Tak nějak to nenaplnuje dnešní "americkou seriálovou logiku". Ale nevadí, ta nekonvenčnost je na seriálu bezpodmínečně největším kladem. Těch dvacet minut je tak akorát, pětačtyřicet minut už by se snášelo těžce. Ale jako taková oddychovka na pohodu funguje dobře. A mimochodem něco takového už tu bylo.. EDIT: Po sedmém díle první řady přestávám sledovat, protože je mi úplně jasné, k čemu se schyluje (řešení v podstatě JEN milostného trojúhelníku) - seriál je nakonec jedním z mnoha teen seriálů, kde se řeší pořád to samé a přiznejme si to, jediný důvod proč vytrvat? Beau Mirchoff ! A to je dost málo..Zatím nebyly přidané žádné komentáře.